AR&GE / ÜR&GE

arge-2

DIFOSE, Türkiye’de adli bilişim sektörünün gelişmesi ve hak ettiği yeri ve değeri bulması amacıyla kuruluşundan bu yana adli bilişim alanında kullanılan cihaz ve sistemlerde yurt  dışına olan bağımlılığı azaltacak milli çözümler üretmeyi hedefleyen çalışmalarına devam etmektedir.

YAZILIM

DIFOSE;
2013 yılında veri kurtarma alanında tüm dünyaca tanınmış olan Avustralya’nın GetData firması ile işbirliğine giderek tüm ara yüzü ve menüleri Türkçe ilk adli bilişim yazılımı Forensic Explorer’ın çözüm ortağı olmuş ve sıra ile Forensic Imager, Mount Image Pro yazılımlarının Türkçe sürümlerini tamamlamıştır.

DONANIM

Resmi ve özel kurum ve kuruluşların Adli Bilişim alanında ihtiyacı duyduğu cihaz ve donanımların yerli ve milli imkanlarla ihtiyaca yönelik ve düşük maliyetli geliştirilmesi ve üretilmesi çalışmalarına devam edilmektedir. 

Geliştirdiğimiz ürünler gerek yurt içi, gerekse yurt dışında halen kullanılmakta, olumlu geri dönüşlerle birlikte ÜR&GE çalışmalarına devam edilmektedir.

Ürünlerin detayları için Çözümlerimiz menüsünden Donanımlar seçeneğine tıklayınız.

Veri Analiz Bilgisayarları:

DIFOSE FPC (Adli Bilişim Bilgisayarı/Forensic PC):  Dağınık bilgisayar kasaları, kablo karmaşası ve rastgele bağlanmış yardımcı donanımlar veri kurtarma ve adli bilişim uzmanlarının günlük çalışma ortamlarında karşılaştığı kaotik bir durumdur.  Bu durumun ana nedeni kullanıcıların portlara mümkün olduğunca çabuk ve kolay erişme istekleridir.

DIFOSE FPC bu alanda çalışan uzmanların işlerini daha hızlı ve daha sorunsuz yapabilmeleri için tasarlanmış ve üretilmiştir. Ergonomik ve son teknoloji tasarımıyla DIFOSE FPC kullanıcılarına hız ve kullanım kolaylığı yanında görsel keyif de sunmaktadır.

DIFOSE PWS Portable Workstation: DIFOSE PWS kullanıcıların tüm işlemleri hızlı bir şekilde gerçekleştirmelerini  sağlayan, gerek laboratuvar, gerekse saha çalışmalarına yönelik bir çözümdür. Güçlü bir bilgisayarın sunduğu tüm arayüzler ve bağlantılar mobil kullanım kolaylığı sağlayacak şekilde PFC-1’de sunulmaktadır.

Yazmaya Karşı Koruma Cihazı:

DIFOSE WB1 – Write Blocker: DIFOSE WB1, bir PC ile şüpheli sürücülerin adli kopyalarını HDD, USB ve bellek kartlarından alan, adli kopyalar yapan bütün olarak bir yazma engelleyicidir. Aynı zamanda canlı araştırmalar için tasarlanmış ve üretilmiştir. Sistem açıldığında tüm veri yollarının salt okunur olması nedeniyle, veri depolama cihazında yanlışlıkla değişiklik yapılması bile mümkün değildir.

Güvenilir Veri Silme Cihazları:

DIFOSE uWiPeR – Secure USB Eraser: DIFOSE uWiPeR eşzamanlı olarak 3 adet USB 3.0 ve 1 adet SATA III taşınabilir ya da sabit diski bit-to-bit esasına göre güvenilir olarak silebilir, silme sonucu oluşan raporu otomatik olarak görüntüleyebilir veya kaydedebilir.

DIFOSE sWiPeR – Secure SATA Eraser: DIFOSE sWiPeR eşzamanlı olarak 1 adet USB 3.0 ve 3 adet SATA IIItaşınabilir ya da sabit diski bit-to-bit esasına göre güvenilir olarak silebilir, silme sonucu oluşan raporu otomatik olarak görüntüleyebilir veya kaydedebilir.

Parola Kırma Sistemleri:

DIFOSE PCU (v1/v2): Parola korumalı dosyalar ve şifreli alanları kırmak için kullanılan yazılımlarla bir bilgisayar ağı üzerinden kolayca entegre edilebilen ve kırma süresini azaltmaya yarayan ideal bir çözümdür. Modüler tasarımı sayesinde ihtiyaca göre ölçeklendirilebilen bir çözüm sunar.

Standart bir ünitede her biri 1 Anakart ve 8 Ekran (GPU) kartından oluşan toplam 8 modül bulunmaktadır.

Adaptör ve Kablo Setleri:

DIFOSE MFAS (Mobil Forensic Adapter Set): Mobil platformlardan veri kopyalarken gerekli olan ideal bir adaptör ve kablo seti çözümüdür. Uzmanların deneyim ve bilgileri ile tasarlanmıştır ve karşılaşabileceğiniz 6 adaptör, 9 özel kablo ve diğer yardımcı el aletlerinden oluşur.

DIFOSE AFAS (Apple Adapter Set): Apple marka cihazlardan veri depolama ortamlarından veri kopyalarken gerekli olan ideal bir adaptör ve kablo seti çözümüdür. Adli uzmanların olaya müdahale ve delil toplama sırasında karşılaşabilecekleri 10 adaptör, 2 özel kablo, bir yerleştirme istasyonu ve el aletlerine sahiptir.

DIFOSE CFAS (Computer Forensic Adapter Set): Yaygın olarak kullanılan veri depolama ortamlarından veri kopyalarken gerekli olan ideal bir adaptör ve kablo seti çözümüdür. Adli bilişim uzmanları olay müdahale ve kanıt toplama sırasında daima yanlarında bulundurmalıdır.

DIFOSE AKAS (Adaptör ve Kablo Seti): Olay müdahalelerinde karşılaşılan çeşitli veri ve güç bağlantı yoluna sahip cihazların (sabit diskler, mobil cihazlar, hafıza kartları, bilgisayar çevre birimleri gibi) bağlantısının yapılması güç ihtiyacının giderilmesi ve gerekli durumlarda kolaylıkla sökülebilmesi için tasarlanan adaptör, kablo, tornavida setinden oluşan bir çözümdür.

DIFOSE Charge Set: Mobil adli bilişim olaylarına müdahale ederken çeşitli marka ve model mobil cihazlarda karşılaşılabilecek şarj ihtiyacının giderilmesi, cihazların bilgisayar bağlantısının yapılabilmesi amacıyla tasarlanmış adaptör ve kablo setinden oluşan bir çözümdür. En sık karşılaşılan mobil cihazlara ait kablolardan oluşmaktadır.

Laboratuvar Ekipmanları:

DIFOSE CRB-P/L (Temiz Çalışma Kabini-Clean Repair Box): Sabit disklerin kafa, plaka ya da motor gibi parçalarının değiştirilmesi işlemi tozsuz bir ortamda fiziki müdahale gerektirmektedir. DIFOSE CRB-P/L veri kurtarma alanında çalışan uzmanların laboratuvar içinde sabit (CRP-L/Large) ya da dışında, olay yerinde ya da müşterinin tesislerinde (CRP-P/Portable) yapacağı çalışmalar için tasarlanmış taşınabilir özel bir temiz çalışma kabinleridir.

DIFOSE LES (Laboratuvar Çalışma ve El Aletleri Seti): Mobil cihazların onarım, bakım ve tamiri ile verilere ulaşılmasını sağlayan adaptör, lehim, mikroskop, ölçüm cihazları ve koruyucu/hijyen malzemelerinden oluşmaktadır. Veri Kurtarma ve adli bilişim uzmanlarının laboratuvar ortamlarında sorunsuzca kullanabilmesi için tasarlanmıştır.

DIFOSE MRS (Mobil Cihaz Tamir Seti): Mobil cihazların onarım, bakım ve tamirini sağlayan çeşitli marka ve model mobil cihazların yedek parça, film, kalıp ve entegrelerinden oluşmaktadır. Veri Kurtarma ve adli bilişim uzmanlarının laboratuvar ortamlarında sorunsuzca kullanabilmesi için tasarlanmıştır.