Zararlı ve Casus Yazılım İnceleme Hizmeti

Zararlı yazılımlar (Malware), çalıştıkları sistemde, kullanıcının bilgisi ve rızası olmadan gizlice, dinleme, izleme, kaydetme ve silme gibi kötü niyetli eylemleri yerine getiren yazılımlardır.

Zararlı yazılımları diğer yazılımlardan ayıran en büyük özellikleri, çalıştıkları sistemde gizlice faaliyet göstermeleri ve özellikle zarar vermek amacıyla programlanmış olmalarıdır.

Zararlı yazılımların müşterileri, çeşitli menfaat ve çıkar amacıyla hareket eden organize suç örgütlerinden devletlere kadar uzanan geniş bir yelpazeyi kapsamaktadır.

Zararlı yazılım analizi yapacak uzmanların ve kullanılan laboratuvarın en önemli özelliklerinden birisi dinamik ve statik analizi yapabilecek nitelikte olmasıdır. Bu analizler içinse sanallaştırma, konfigürasyon, disassemblerler, dosya format analizcisi, veri taşıyıcılar, koklama ve paket analizi ve debugger gibi yöntem ve tekniklere ilave olarak tersine mühendisliğin çok iyi bilinmesi gerekmektedir.

Zararlı yazılım (malware) inceleme ve analiz etmek öncelikle ileri seviye bir programlama bilgisi, derinlemesine dosya sistemleri bilgisi, kod analiz ve tersine mühendislik yeteneği gerektirmektedir. İnceleme ve analiz esnasında ise öncelikle enfeksiyon belirtileri tespit edildikten sonra şayet ulaşılabiliyorsa enfektöre (bulaştırıcıya) ulaşmak ve derinlemesine incelemek gerekmektedir.

DIFOSE Uzmanlarınca; Veri toplama esnasında tüm platformlar incelenir, zararlı kod özellikleri ile ilgili yapılar tespit edilir, atak vektörlere bakılır, zararlı yazılımın kimliğini saptamak için her türlü dosya tipi, sabit veriler, kütüphaneler ve etkileşimler incelenir.

Zararlı ve Casus Yazılım İnceleme Hizmetlerimiz:

  • CEP TELEFONLARINDA ZARARLI VE CASUS YAZILIM (PEGASUS V.B.) TESPİTİNİN YAPILMASI VE RAPORLANMASI
  • BİLGİSAYARLARDA ZARARLI VE CASUS YAZILIMIN TESPİT EDİLMESİ VE RAPORLANMASI
  • NETWORK’DE ZARARLI VE CASUS YAZILIM TESPİT EDİLMESİ VE RAPORLANMASI

“Zararlı ve Casus Yazılım İnceleme” hizmetimiz hakkında bilgi almak için lütfen…