Veri Kurtarma

Bilginin çeşitli amaçlarla üretildiği, işlendiği, aktarıldığı, paylaşıldığı ve depolandığı bir bilgi ve bilişim çağında yaşıyoruz. Bu nedenle bilişim sistemleri üzerinde saklanan bilgi ve verilerimiz en önemli varlıklarımızın arasında yer almaktadır.

Bilişim sistemlerine virüs bulaşması, işletim sisteminin çökmesi, sistemlerin işlev görmemesi, sabit ve taşınabilir diskler, USB bellek ve hafıza kartları içerisindeki verilerin sehven ya da kasten silinmesi gibi olaylara hayatın doğal akışı içerisinde zaman zaman rastlanılmaktadır.

Bir nedenden dolayı bilgisayar, cep telefonu, USB bellek, hafıza kartı, taşınabilir disk ve diğer veri depolama aygıtlarınızda bulunan verilerinize erişemeyecek olursanız bilgi ve tecrübenizi aşan yol ve yöntemleri sakın denemeyiniz. Zira, yapılacak yanlış ya da eksik müdahaleler neticesinde verilerinize bir daha erişme imkanınız olamayabilir. Ayrıca, verilerinizi tecrübesiz, yetkisiz ve ehliyetsiz kişilerin müdahale etmesine de izin vermeyiniz.

Bilgisayar, cep telefonu, USB bellek, hafıza kartı, taşınabilir disk ve diğer veri depolama aygıtları içerisinde yer alan verilerin silinmesi ya da bozulması veri depolama aygıtlarının fiziksel zarar görmesinden oluşabileceği gibi, sisteme bulaşan bir zararlı yazılımla da oluşabilmektedir.Bu nedenle, verileri silinen ya da zarar gören bilişim sistemi kesinlikle çalıştırılmamalı, sistem içerisine kesinlikle veri kopyalanmamalı, sisteme herhangi bir yazılım kurulmamalıdır. Ayrıca, fiziksel arızası bulunan başta sabit diskler olmak üzere diğer veri depolama aygıtları da her ne sebeple olursa olsun vidaları sökülerek ya da dış muhafazası çıkartılarak açılmamalıdır.

Unutulmamalıdır ki, başarılı bir veri kurtarma hizmeti ileri seviye uzmanlık, tecrübe ve profesyonel donanım ve yazılımlarla yapılmaktadır. Başarılı bir veri kurtarma için, yaşanan ya da karşılaşılan sorun ne ise detayı bir şekilde gözlemlenmeli ve zaman geçirmeden uzmanından teknik destek alınmalıdır.

DIFOSE uzmanları, karşılaşılan olayın türü ne olursa olsun, veri kaybının oluşmasını önlemek için sizleri doğru bir şekilde yönlendirerek gerekli olan bilgi ve teknik desteği sunacaktır. Daha sonra, veri kurtarma için teslim alınan malzemeler detaylı incelenerek laboratuvar ortamında müdahale edilmek suretiyle verilerin kurtarılması sağlanacaktır.

Veri kurtarma hizmetlerimiz hakkında daha fazla bilgi almak için lütfen iletişime geçiniz.