Veri Kurtarma (Yerinde)

DIFOSE, yıllara dayanan tecrübe ve bilgi birikimleri ile herhangi bir nedenden dolayı silinen veya ulaşılamayan verilerinizi son teknoloji yazılım ve donanımlarla güvenli bir şekilde kurtarmaktadır.

vk-2

Bilginin çeşitli amaçlarla üretildiği, işlendiği, aktarıldığı, paylaşıldığı ve depolandığı bir bilgi ve bilişim çağında yaşıyoruz. Bu nedenle bilişim sistemleri üzerinde saklanan bilgi ve verilerimiz en önemli varlıklarımızın arasında yer almaktadır.

Bilgisayar, cep telefonu, USB bellek, hafıza kartı, taşınabilir disk ve diğer veri depolama aygıtlarınızda bulunan verilerinize erişemeyecek olursanız bilgi ve tecrübenizi aşan yol ve yöntemleri sakın denemeyiniz.

 • SABİT DİSKİ ÇALIŞTIRMAYIN!
  Bilgisayarı veya harici sabit diski çalıştırmak, aktif olarak kullanmıyor olsanız bile silinen alan üzerine yeni veriler yazarak kalıcı veri kaybına sebep olabilir.
 • VERİ KURTARMA YAZILIMI KULLANMAYIN!
  İnternet üzerinden edinilebilen ücretsiz veya crackli yazılımları kesinlikle kullanmayın. Bilgi ve beceri sınırlarınızı aştığınızda farkında olmadan geri dönüşü olmayacak sonuçların doğabileceğini unutmayın.
 • ÇALIŞMAYA ZORLAMAYIN!
  Sabit diskiniz olağandışı sesler çıkartıyorsa kesinlikle çalışmaya zorlanmamalı ve derhal gücü kesilmelidir.
 • SABİT DİSK KAPAĞINI KESİNLİKLE AÇMAYIN!
  Laboratuvar ortamı dışında sabit diskin açılması hassas bileşenlerin kirlenmesine ve hasar görmesine neden olarak sonrasında uzmanlar tarafından bile düzeltilemeyecek sorunların oluşmasına sebep olabilir.
 • SABİT DİSKİ DONDURMAYIN, ISITMAYIN VEYA YIKAMAYIN!
  Böyle bir uyarı yapmaya bile gerek yok, ancak verisini kurtarmak için maalesef bu gibi işlemler yapanlarla da karşılaştık demek yanlış olmaz.
 • VURMAYIN!
  Bu yöntem televizyon kumandasında her ne kadar işe yarasada sabit disk içerisindeki hassas bileşenlere çok ciddi zararlar vererek dönüşü olamayan sonuçlar doğurabilir.
 • ELEKTRONİK AKSAMINA DOKUNMAYIN!
  Sabit disklerin alt bölümünde bulunan yeşil veya mavi renkli devre kartını sökmeyin; o kartın üzerindeki bazı bileşenler verilerinize kavuşmanızı sağlayacak anahtar parçalardır.
logo-yapışık

Silinen veya ulaşamadığınız verilerinizin kurtarılması gerekiyor ise, ya da daha fazla bilgi almak ve talep oluşturmak için lütfen …

Unutulmamalıdır ki, başarılı bir veri kurtarma hizmeti ileri seviye uzmanlık, tecrübe ve profesyonel donanım ve yazılımlarla yapılmaktadır.

Yapılacak yanlış ya da eksik müdahaleler neticesinde verilerinize bir daha erişme imkanınız olamayabilir.