Portfolios - DIFOSE uWiPeR – Güvenilir Veri Silme Cihazı

DIFOSE uWiPeR – Güvenilir Veri Silme Cihazı

, ,

TÜRKİYE'DE İLK VE TEK! YERLİ TASARIM, YERLİ ÜRETİM

Ürünü https://uwiper.com/ adresinde interaktif inceleyebilirsiniz.

ÜRÜN AÇIKLAMASI

 • Özellikle KVKK (GDPR) ve ISO 27001 gibi uluslararası standartlar, bilgi güvenliği kapsamında kullanım amacını kaybeden kişisel ve kurumsal verilerin oluşturulacak bir politika, prosedür ve süreç dokümanına göre güvenilir bir şekilde silinmesini zorunlu tutmuştur.
 • Diğer bir zorunluluk ise silme işleminin otomatik olarak yapılması ve silme işleminin sonucunda oluşan raporun imzalanarak uygun görülen süre kadar saklanmasıdır.
 • Ülkemizde 6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu’nun 7. Maddesi ve ayrıca Kişisel Verilerin Silinmesi, Yok Edilmesi veya Anonim Hale Getirilmesi Hakkında Yönetmelik gereğince işleme gereği ortadan kalkan verilerin silinmesi veya yok edilmesi gerekmektedir. Ayrıca, yapılan bütün işlemler kayıt altına alınmalı ve söz konusu kayıtlar, diğer hukuki yükümlülükler hariç olmak üzere en az üç yıl süreyle saklanmalıdır.

Ürün Özellikleri

KULLANIM AMACI

 • Kişisel Verilerin Silinmesi, Yok Edilmesi veya Anonim Hale Getirilmesi Hakkında Yönetmelik gereğince kişisel verilerin veri sorumlusu tarafından resen veya ilgili kişinin talebi üzerine silinmesi veya yok edilmesi gerekmektedir.
 • Cumhurbaşkanlığı Dijital Dönüşüm Ofisi Bilgi ve İletişim Güvenliği Rehberi’ne göre "Kurum tarafından satın alınan kullanıcı bilgisayarlarına ait sabit diskler, veri kurtarmaya imkân sağlamayacak şekilde güvenli silme işlemine tabi tutulduktan sonra sistemlere dâhil edilmelidir."
 • Aynı rehbere göre, denetleme görevi bulunan kurumlar teşebbüs veya mükellefler üzerinde denetleme ve inceleme işlemlerini tamamladıktan sonra kopyaladıkları bilgi, belge ve verileri silerek tutanak haline getirmek zorundadırlar.
 • Başta ISO 27001 ve diğer güvenlik standartları gereğince işten ayrılan personel ile kurum/kuruluş dışına çeşitli sebeplerle gönderilmesi gereken bilgisayarların disklerinin güvenilir bir şekilde silinmesi ve raporlanması gerekmektedir.

GÜVENİLİR ÇÖZÜM

 • uWiPeR, eşzamanlı olarak 4 adet SATA veya USB veri depolama aygıtını uluslararası 8 farklı silme standardına göre bit seviyesinde güvenilir bir şekilde siler ve raporlar.
 • Bir veri depolama aygıtı içerisindeki istenilen bölüm (partition), klasör, dosya veya silinmiş alanları güvenilir bir şekilde siler ve raporlar.
 • Kullanıcılar, veri depolama aygıtlarını otomatik ve güvenilir bir şekilde silmek ve raporlamak için özel şablonlar oluşturabilir.
 • Üzerinde silme işlemi yapılan diske ait marka, model ve seri numarası, silme işleminin başlama ve bitiş tarihleri, kullanılan uluslararası silme yöntemi ve silme sonucunu gösteren raporu otomatik olarak PDF dosya formatında kaydeder. Kaydedilen bu raporlar USB veri yolu ile bir belleğe aktarılabilir veya çıktısı alınabilir. Ayrıca silme sonucu kısa (özet) raporu Zebra marka termal yazıcılar ile 100x25mm etikete otomatik olarak yazar.
 • uWiPeR’ın tüm girişleri hot-swap özelliğine sahiptir. Güvenilir silme işlemi tamamlanan veri depolama aygıtının yerine yenisi takılarak cihaz kapatılmadan silme işlemine devam edilir ve böylece zaman tasarrufu sağlanır.
 • 10.1" dokunmatik ekranı sayesinde kullanıcı dostu menüleri ile hem Türkçe hem de İngilizce olarak kullanılabilir ve iki dilde de raporlama yapabilir.
 • 12V üniversal güç adaptörü ile tak-çalıştır olarak kullanılır ve fansız olması nedeniyle %100 sessizdir ve ısınma yapmaz.

TEKNİK ÖZELLİKLER

Boyut (B x G x Y) 250 x 170 x 20 mm
Ekran Boyutu 10.1" Dokunmatik Ekran
Ağırlık 850 gr
Güç Adaptörü (V) Giriş:AC 100-240V Çıkış: DC12V-5A
Gövde Malzemesi Alüminyum
Gürültü Oranı Fansız, Sessiz
Yazılım uWiPeR v2.0
Eşzamanlı Silme 4 Adet HDD (2 x USB 3.2 + 1x USB 3.1 +  1 x SATA HDD
Veri Silme Hızı* USB 3.2: 1250MB/s kadar USB 3.0: 625 MB/s kadar
Ürün Dökümanı

Ürün ile ilgili broşürü aşağıdaki bağlantıdan indirebilirsiniz.

Fiyat teklifi İste

Bu ürün hakkında daha fazla bilgi almak ya da randevu oluşturmak istiyorsanız aşağıdaki form aracılığıyla bize ulaşın.Size geri dönüş yapalım.