DIFOSE uWiPeR – Güvenilir Veri Silme Cihazı

DIFOSE uWiPeR – Güvenilir Veri Silme Cihazı

, ,

TÜRKİYE'DE İLK VE TEK!

YERLİ TASARIM, YERLİ ÜRETİM

ÜRÜN AÇIKLAMASI

 • Özellikle KVKK (GDPR) ve ISO 27001 gibi uluslararası standartlar, bilgi güvenliği kapsamında kullanım amacını kaybeden kişisel ve kurumsal verilerin oluşturulacak bir politika, prosedür ve süreç dokümanına göre güvenilir bir şekilde silinmesini zorunlu tutmuştur.
 • Diğer bir zorunluluk ise silme işleminin otomatik olarak yapılması ve silme işleminin sonucunda oluşan raporun imzalanarak uygun görülen süre kadar saklanmasıdır.
 • Ülkemizde 6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu’nun 7. Maddesi ve ayrıca Kişisel Verilerin Silinmesi, Yok Edilmesi veya Anonim Hale Getirilmesi Hakkında Yönetmelik gereğince işleme gereği ortadan kalkan verilerin silinmesi veya yok edilmesi gerekmektedir. Ayrıca, yapılan bütün işlemler kayıt altına alınmalı ve söz konusu kayıtlar, diğer hukuki yükümlülükler hariç olmak üzere en az üç yıl süreyle saklanmalıdır.

Ürün Özellikleri

KULLANIM AMACI

 • Kişisel Verilerin Silinmesi, Yok Edilmesi veya Anonim Hale Getirilmesi Hakkında Yönetmelik gereğince kişisel verilerin veri sorumlusu tarafından resen veya ilgili kişinin talebi üzerine silinmesi veya yok edilmesi gerekmektedir.
 • Kişisel verilerin silinmesi, kişisel verilerin ilgili kullanıcılar için hiçbir şekilde erişilemez ve tekrar kullanılamaz hale getirilmesi işlemidir.
 • Kişisel verilerin yok edilmesi, kişisel verilerin hiç kimse tarafından hiçbir şekilde erişilemez, geri getirilemez ve tekrar kullanılamaz hale getirilmesi işlemidir.
 • Periyodik imhanın gerçekleştirileceği zaman aralığı, veri sorumlusu tarafından kişisel veri saklama ve imha politikasında belirlenir. Bu süre her halde altı ayı geçemez.
 • Veri sorumlusu, kişisel verilerin silinmesi veya yok edilmesi işlemiyle ilgili uyguladığı yöntemleri ilgili politika ve prosedürlerinde açıklamakla yükümlüdür.

GÜVENİLİR ÇÖZÜM

 • DIFOSE uWiPeR, eşzamanlı olarak 2.5" veya 3.5" büyüklüğündeki 4 adet (3 adet USB 3.0 ve 1 adet SATA) sabit ya da taşınabilir diski bit-to-bit esasına göre güvenli olarak siler.
 • Diskin tamamen silinmesi yerine, disk içerisindeki dosya, klasör, bölüm (partition) ve silinmiş alanların (unallocated) güvenli silme yöntemi ile silinmesini sağlar.
 • Silme işlemleri için özel şablonlar oluşturularak kaydedilebilir ve cihaz kapatılıp açıldıktan sonra bile kaydedilen bu şablonlar sayesinde hızlı ve güvenli veri silme işlemi yapılabilir.
 • Silme işlemi yapılan diske ait marka, model ve seri numarası, silme işleminin başlama ve bitme tarihleri ile kullanılan silme yöntemini gösteren raporu otomatik olarak TXT, DOCX veya PDF dosya formatlarında oluşturarak kendi üzerine kaydeder ve raporlar daha sonra USB veri yolu ile herhangi bir belleğe aktarılabilir.
 • DIFOSE uWiPeR’ın tüm portları hot-swap özelliğine sahiptir ve güvenli silme işlemi tamamlanan veri depolama aygıtının yerine yenisi takılarak cihaz kapatılmadan silme işlemine devam edilebilir.
 • 7" dokunmatik ekranı sayesinde kullanıcı dostu menüleri ile hem Türkçe hem de İngilizce olarak kullanabilir.
 • 12V üniversal güç adaptörü ile tak-çalıştır olarak kullanılır ve fansız olması nedeniyle %100 sessizdir.

TEKNİK ÖZELLİKLER

Boyut (B x G x Y) 180 x 125 x 33 mm
Ekran Boyutu 7" Dokunmatik Ekran
Ağırlık 850 gr
Güç Adaptörü (V) Giriş: AC 100-240V Çıkış: DC12V-2A
Gövde Malzemesi Alüminyum
Gürültü Oranı Fansız, Sessiz
Yazılım DIFOSE uWiPeR v2.0
Eşzamanlı Silme 3 x USB 3.0 HDD  +  1 x SATA HDD
Veri Silme Hızı* USB 3.0: 550 MB/s kadarSATA III: 750 MB/s kadar
Ürün Dökümanı

Ürün ile ilgili broşürü aşağıdaki bağlantıdan indirebilirsiniz.

Fiyat teklifi İste

Bu ürün hakkında daha fazla bilgi almak ya da randevu oluşturmak istiyorsanız aşağıdaki form aracılığıyla bize ulaşın.Size geri dönüş yapalım.