Elektronik Güvenlik

Sayısız elektronik cihaz ve sistemlerin etrafımızı sardığı bir dünyada yaşamaktayız. Kablolu ve kablosuz iletişim, lazer ve elektromanyetik sistemler, micro ve nano teknolojiler hayatımızın en önemli alanlarında kullanılmakta ve kullanım oranları da her geçen gün artmaktadır.

Hayatımızı kolaylaştıran elektronik sistem ve teknolojilerin faydaları olduğu kadar, gerekli güvenlik ve emniyet tedbirleri alınmadığı zaman telafisi mümkün olmayan zararları da olmaktadır. Özellikle elektronik cihaz ve sistemlerin bilinçsiz, dikkatsiz ve yeterli eğitim alınmadan kullanılması beraberinde çok büyük güvenlik zafiyetlerinin oluşmasına neden olmaktadır.

Diğer bir tehdit ise, özel bir amaca yönelik olarak elektronik cihaz ve sistemler arasına gizlenen ve özenle yerleştirilen casus böcek ve elektronik devrelerdir. Görüntü ve ses kaydedip depolayabilen ve verileri bir noktadan diğer bir noktaya hızlı bir şekilde aktaran gözle görülemeyecek büyüklükte sayısız cihaz ve sistemler bulunmaktadır. İşte bu elektronik cihaz ve sistemlerin kötüye kullanılması ve çeşitli menfaatler uğruna suistimal edilmesi hem kişisel hem de kurumsal güvenliği tehdit etmektedir.

Özellikle iş hayatındaki kıyasıya rekabet, kişiler arası çıkar, menfaat, anlaşmazlık, kin, husumet, baskı, tehdit, şantaj gibi etkenler maalesef insanların yasal olmayan yol ve yöntemlere müracaat etmelerine neden olabilmektedir. Bunun sonucu olarak da; kimin kimi dinlediği ve izlediği, kimin elinin kimin cebinde olduğunun tahmin bile edilemeyeceği bir çağda yaşadığımızı söyleyebiliriz. Bu durum ister istemez kişi ve kurumları “Acaba biz de dinleniyor, takip ediliyor ve izleniyor muyuz?” sorusunu sormaya, etrafındaki her türlü teknolojik cihaz ve sistemden şüphe duyarak bu sorunun cevabını aramaya yöneltmektedir.

Son derece hassas bir konu olan kişisel ve kurumsal elektronik güvenlik süreç ve politikalarının konunun uzmanları tarafından belirlenmesi, takip edilmesi ve ayrıca ileri teknoloji cihaz ve sistemlerle sürekli olarak denetlenmesi güvenliğin devamlılığı açısından son derece önemlidir. Zira, güvenlik ciddi bir iştir ve asla hafife alınamaz.

DIFOSE, konusunda uzman personeli ile elektronik güvenliğiniz için aşağıdaki alanlarda profesyonel hizmetler sunmaktadır:

  • Ev, iş yeri, ofis, her türlü bina ve araçlarda elektronik arama hizmeti
  • Elektronik cihaz ve sistemlerinin elektronik güvenlik denetimi
  • Casus böcek tespiti ve analizi
  • Casus yazılım tespiti ve analizi
  • Zararlı yazılım tespiti ve analizi
  • Bilgisayar ve bilgi sistemlerinde casus yazılım ve zararlı yazılım tespiti ve analizi
  • Cep telefonu ve mobil cihazlarda casus ve zararlı yazılım tespiti ve analizi
  • Kablolu ve kablosuz bilgisayar ağlarında özel güvenlik denetimi

Sunmuş olduğumuz hizmetler hakkında detaylı bilgi ve teklif almak için lütfen iletişime geçiniz.