Elektronik Güvenlik

Digital dünyanın diğer bir tehditi ise, özel bir amaçla elektronik cihaz ve sistemler arasına gizlenen ve özenle yerleştirilen casus böcek ve elektronik devrelerdir. Görüntü ve ses kaydedip depolayabilen ve verileri bir noktadan diğer bir noktaya hızlı bir şekilde aktaran gözle görülemeyecek büyüklükte sayısız cihaz ve sistemler bulunmaktadır.

Sayısız elektronik cihaz ve sistemlerin etrafımızı sardığı bir dünyada yaşamaktayız. Kablolu ve kablosuz iletişim, lazer ve elektromanyetik sistemler, micro ve nano teknolojiler hayatımızın en önemli alanlarında kullanılmakta ve kullanım oranları da her geçen gün artmaktadır.

Hayatımızı kolaylaştıran elektronik sistem ve teknolojilerin faydaları olduğu kadar, gerekli güvenlik ve emniyet tedbirleri alınmadığı zaman telafisi mümkün olmayan zararları da olmaktadır. Özellikle elektronik cihaz ve sistemlerin bilinçsiz, dikkatsiz ve yeterli eğitim alınmadan kullanılması beraberinde çok büyük güvenlik zafiyetlerinin oluşmasına neden olmaktadır.

İşte bu elektronik cihaz ve sistemlerin kötüye kullanılması ve çeşitli menfaatler uğruna suistimal edilmesi hem kişisel hem de kurumsal güvenliği tehdit etmektedir.

Özellikle iş hayatındaki kıyasıya rekabet, kişiler arası çıkar, menfaat, anlaşmazlık, kin, husumet, baskı, tehdit, şantaj gibi etkenler maalesef insanların yasal olmayan yol ve yöntemlere müracaat etmelerine neden olabilmektedir. Bunun sonucu olarak da; kimin kimi dinlediği ve izlediği, kimin elinin kimin cebinde olduğunun tahmin bile edilemeyeceği bir çağda yaşadığımızı söyleyebiliriz. Bu durum ister istemez kişi ve kurumları “Acaba biz de dinleniyor, takip ediliyor ve izleniyor muyuz?” sorusunu sormaya, etrafındaki her türlü teknolojik cihaz ve sistemden şüphe duyarak bu sorunun cevabını aramaya yöneltmektedir.

Son derece hassas bir konu olan kişisel ve kurumsal elektronik güvenlik süreç ve politikalarının konunun uzmanları tarafından belirlenmesi, takip edilmesi ve ayrıca ileri teknoloji cihaz ve sistemlerle sürekli olarak denetlenmesi güvenliğin devamlılığı açısından son derece önemlidir. Zira, güvenlik ciddi bir iştir ve asla hafife alınamaz.

  • Aktif/Pasif Kayıt
  • Aktif/Pasif Kablosuz Verici
  • Kablolu Verici
  • Saplama/Bölücü
  • Uzaktan Algılama/Dinleme/ Görüntüleme
  • Ağa Sızma/Ağ Zafiyeti/Zararlı Yazılım
  • GSM Aktif/Pasif İzleme
  • Elektromanyetik Işınım ve Dalga Boyları
  • Lazer Teknolojileri

20 yıllık Teknik ve Elektronik Arama tecrübesi ile, bu konuda klasik hale gelmiş ekipmanlardan, günümüzün en son teknoloji ekipmanlarına kadar geniş bir laboratuvar ve saha ekipmanı envanteri mevcuttur.

Elektronik ve Fiziki Tarama Hizmeti bir süreç hizmeti olması nedeniyle, yapılacak protokol çerçevesinde periyodik dönemlerde (Aylık, 3 Aylık, 6 Aylık, Yıllık) yukarıda belirtilen akışa uygun olarak tarafımızdan denetim ve kontroller yapılmaktadır.

Sunmuş olduğumuz hizmetler hakkında detaylı bilgi ve teklif almak için lütfen …