Portfolios - MOBILEDIT FORENSIC

MOBILEDIT FORENSIC

,

MOBILedit Forensic adli bilişim yazılımı ile başta cep telefonları ve SIM kartlar olmak üzere tablet bilgisayar ve MP3/4 çalarların adli incelemesinde kullanılmaktadır. MOBILedit Forensic adli bilişim yazılımı ile incelenen cihazlar üzerinde her türlü veriyi görüntülemek, aramak ve incelemek mümkün olmaktadır.

İncelenebilen veriler arasında arama kayıtları (arayan, aranan ve cevapsız çağrı), telefon rehberi, SMS ve MMS kayıtları, dosyalar, ajanda, notlar, hatırlatmalar ile Skype, Dropbox ve Everynote gibi uygulamalara ait kayıtlar yer almaktadır. Aynı zamanda cihazlara ait IMEI, işletim sistemi bilgileri, SIM detay bilgileri (IMSI ve ICCID) ve sürüm bilgileri de tespit edilebilmektedir. Ayrıca MOBILedit Forensic adli bilişim yazılımının silinmiş verileri kurtarma, cihaz güvenlik kodu, PIN ve yedekleme şifresini aşma gibi bazı özellikleri bulunmaktadır.

Ürün Özellikleri

mobiledit Telefon Desteği
MOBILedit Forensic adli bilişim yazılımı ile yaygın olarak kullanılan pek çok telefon markası (Apple, Samsung, HTC, Nokia, Sony, LG, Motorola v.b.) hızlı bir şekilde incelenebilmektedir. MOBILedit Forensic adli bilişim yazılımı Android, iOS, Blackberry, Symbian, Windows Mobile, Windows Phone, Bada, Meego, Çin menşeili telefonlar ve CDMA telefonlarının işletim sistemlerini desteklemektedir.
Uygulama Verilerini Kolayca Analiz Edebilirsiniz
MOBILedit Forensic adli bilişim yazılımı özellikle Android ve iOS işletim sistemini bulunan mobil cihazlarda yaygın olarak kullanılan Dropbox, Evernote, Skype, WhatsApp v.b. gibi uygulamaların verilerini hızlı ve kolay bir şekilde analiz etmeye ve raporlamaya imkan sağlar.
“Lockdown Files Method” Yöntemi ile Güvenlik Kodunu Aşabilirsiniz
iOS işletim sistemi kullanan Apple cihazlarının güvenlik kodu MOBILedit Forensic yazılımı ile aşılarak incelenebilmektedir. “Lockdown Files Method” adı verilen bu yöntemde iOS işletim sistemi bulunan cihazın daha önce bağlanarak iTunes yazılımı ile eşleştirilmesi sonucu bilgisayarda yer alan veriler kullanılmaktadır. Bu işlemi gerçekleştirmek için MOBILedit Forensic yazılımı size yönlendirecektir.
ICCID Klonlama ile PIN Kodu Problemini Aşabilirsiniz
Akıllı telefon incelemelerinde SIM kart çıkartılıp geri takıldığında ya da bir başka SIM kart takıldığında cihazlar güvenlik nedeniyle PIN kodu sormakta ve bu da telefonun incelenmesini zorlaştırmaktadır. MOBILedit Forensic SIM kart klonlama özelliği ile SIM kartın ICCID numarasını boş bir SIM karta klonlamak suretiyle PIN kodu problemini çözerek incelemeyi kolaylaştırmaktadır.
Mobil Cihaz Yedekleme Dosyalarını İnceleyebilirsiniz
Cep telefonları ya da tablet bilgisayarlar dosya, film, müzik yüklemek amacıyla bilgisayarlara bağlanır. Bağlantı sağladığında mobil cihazlar bilgisayarlar ile senkronize olur. Senkronizasyon esnasında mobil cihazlara ait rehber, iletişim bilgileri, notlar, takvim, fotoğraflar, videolar ve bazı uygulamalar otomatik olarak yedeklenir.  MOBILedit Forensic kullanarak bu yedekleri adli olarak inceleyip raporlayabilirsiniz.
Şifreli iOS Yedekleme Dosyalarını İnceleyebilirsiniz
Standar iOS adli inceleme yazılımları yedekleme dosyasındaki şifrelenmemiş dosyaları inceleyebilmektedir. MOBILedit Forensic ise şifrelenmiş iOS yedekleme dosyalarını şifreleme anahtarı olmadan mantıksal kopya üzerinden inceleyebilmekte ve mesajlar, rehber ve uygulama dosyalarını silinmiş olsa bile geri getirebilmektedir.
  Parolaya İhtiyaç Duymadan Skype, Gmail, Facebook İrtibat Listelerini İnceleyebilirsiniz
MOBILedit Forensic kullanarak iOS ve Android işletim sistemi kullanan mobil cihazların irtibat listelerini parolaya ihtiyaç duymadan incelemenizi sağlar.  İnceleme imkanı sadece telefon hafızaları için değil, aynı zamanda bulutta yer alan MS Exchange, Facebook, Gmail ve Skype için de geçerlidir. Böylece, şüpheli ile iletişimde olan kişilerin tam listesini elde etmek mümkün olmaktadır.
Android İşletim Sistemi Olan Cihazları WIFI bağlantısı ile İnceleyebilirsiniz
Markası pek bilinmeyen bazı Android işletim sistemi kullanan cihazlar bilgisayara kablo ile takıldığında incelenememektedir. Bunun altında yatan en önemli sebep ise Android işletim sisteminin cihazlar için özelleştirilmemiş olmasıdır. Bir diğer neden ise, güvenlik tedbirlerinin (firewall, antivirüs v.b.) mobil cihazların USB veri yolu ile bilgisayara bağlantısını engellemesidir. MOBILedit Forensic kullanarak mobil cihaza yüklenecek özel bir uygulama ile kablosuz ağ üzerinden inceleme yapabilirsiniz.
  Güçlü SIM Analizcisi Sayesinde SIM İçerisinde Yer Alan Tüm Bilgilere Erişebilirsiniz.
SIM kart analizinde PIN kodunu bilinmediği durumlarda MOBILedit Forensic ile SIM kartın ICCID numarasını tespit edebilirsiniz. Böylece ilgili GSM operatöründen ICCID numarası ile SIM karta ait (IMSI, LAI, PIN, PUK) gibi bilgileri alabilirsiniz. Ayrıca, SIM kart üzerinde silinmiş halde bulunan kısa mesajları (SMS) kurtarabilirsiniz.
İncelenecek Mobil Cihazın Marka ve Modelini Kolayca Tespit Edebilirsiniz
İncelenecek mobil cihazın marka ve modelini tespit ederek inceleme esnasında kullanılacak kablonun seçimi genelde bir problem olarak belirir. Ancak,  MOBILedit Forensic ile incelenecek mobil cihazı cihaz ismi ile arama yaparak ya da cihaza ait fotoğraflar veri tabanını kullanarak kolay bulabilir ve incelemeyi sağlıklı ve hızlı bir şekilde yapabilirsiniz. Bunun için MobilEdit Web sitesini ziyaret ederek incelenecek mobil cihaza ait bilgileri kolayca bulabilirsiniz.
  Avrupa’da Kullanılan Telefonların İncelenmesi İçin En Geniş Destek MOBILedit ’te
Mobil cihazların kullanım oranları kıtalar ve ülkelere göre değişiklikler göstermektedir. Çek Cumhuriyeti ve Avrupa firması olan MOBILedit en yaygın desteğini yine Avrupa’da en sık kullanılan mobil cihazlar için sunmaktadır. Eğer Avrupa ülkesi ya da Avrupa’ya yakın bir ülkede iseniz MOBILedit kullanarak karşılaştığınız bir mobil cihazı en hızlı ve sağlıklı bir şekilde inceleyebilirsiniz.
  Fiziksel Kopya İle En Kritik Verileri Tespit Edebilirsiniz
Android işletim sistemine sahip mobil cihazların fiziksel kopyalarını alarak, alınan bu fiziksel kopyalar üzerinde üçüncü parti yazılımlarla ileri seviye inceleme ve analiz işlemleri gerçekleştirebilirsiniz.
  Entegre Arama Yapma Özelliği
Entegre arama özelliği sayesinde, kopyası alınan mobil cihaz üzerinde detaylı kelime araması yapabilir ve tespit ettiğiniz hususları en kısa sürede raporlayabilirsiniz. Özel arama metotlarını kullanarak, aradığınız hususları en kısa ve seri şekilde açıklığa kavuşturabilirsiniz. Bunun için tek yapmanız gereken şey, yazılımı çalıştırıp arama bölümüne ihtiyaç duyacağınız parametreleri girmektir.
  Medya Dosyalarını Kolayca Görüntüleyebilir ve İnceleyebilirsiniz
Medya klasöründe yer alan, ses, görüntü ve fotoğraf dosyalarını hızlı bir şekilde görüntüleyebilir ve önemli hususları raporlayabilirsiniz. Kullanıcı dostu ara yüzü ile MOBILedit Forensic işinizi kolaylaştırır.
Mobil Cihaz Sürücülerini Otomatik Olarak Tespit Edip Yüklemektedir
Windows işletim sisteminde incelemek üzere takılan telefonların sistem tarafından algılanması genelde bir sorundur. Ancak MOBILedit geliştirmiş olduğu özel bir sürücü yükleme sistemi ile telefonların sürücüsünün otomatik olarak algılar ve işletim sistemine yükler. Böylece, karşılaşılabilecek sürücü sorununa en hızlı çözümü üreterek incelemeyi en kısa sürede yapmanıza imkan sağlar.
forensic Yeni Bağlantı Kablosu Kiti ile Hızlı ve Sorunsuz Çözümleme Yapabilirsiniz

MOBILedit tarafından hazırlanan yeni bağlantı kablosu kiti ile sadece güncel mobil cihazları değil, yıllar önce üretilmiş mobil cihazlara ait her türlü kabloyu bulabilirsiniz. Kablolar tasnif edilmiş ve numaralandırılmış olduğundan hangi mobil cihazda hangi kablonun kullanılacağını saniyeler içerisinde bulup incelemeyi yapabilirsiniz.

w16 MOBILedit Forensic Her Türlü Telefona Ait Sürücüyü İçermektedir

MOBILedit Forensic web sitesinden inceleme yapacağınız telefona ait sürücüyü ya da sürücü setlerini kolayca indirip kullanabilirsiniz. Sürücü veri tabanı her geçen gün yenilenmektedir, bu nedenle incelemede sorun yaşanmaması için güncel sürücülerin indirilip kullanılması tavsiye edilmektedir.

w17 Compelson Firması 1996’dan Beri Mobil Cihaz İnceleme Yazılımı Üretmektedir

Compelson firması 1996 yılından beri mobil cihaz inceleme yazılımı alanında çalışmaktadır ve bu alanda ilk çalışan firmadır. İlk üretilen yazılım SIM kart incelemesi için kullanılmakta iken, geçen süre içerisinde yazılım geliştirilmiş ve bugün on binin üzerinde farklı marka ve modeldeki mobil cihazın incelemesinde kolluk ve adli makamlar tarafından tercih edilen bir yazılım olmuştur.

Ürün Dökümanı

Ürün ile ilgili broşürü aşağıdaki bağlantıdan indirebilirsiniz.

Fiyat teklifi İste

Bu ürün hakkında daha fazla bilgi almak ya da randevu oluşturmak istiyorsanız aşağıdaki form aracılığıyla bize ulaşın.Size geri dönüş yapalım.