Yılmaz DEĞİRMENCİ

Yılmaz DEĞİRMENCİ

Siber Güvenlik Uzmanı

Yılmaz Değirmenci, Kara Harp Okulu’ndan 1997 yılında Sistem Mühendisliği programından mezun olmuştur. 2000-2002 yılları arasında Naval Postgraduate School – California / ABD’de bilgisayar bilimi üzerine yüksek lisans yapmıştır. TSK’da uzun yıllar sistem yöneticiliği, veri tabanı yöneticiliği, yazılım geliştiriciliği, proje yöneticiliği gibi görevlerde bulunmayı müteakip en son TSK Siber Savunma Komutanlığı’nda üç yıl boyunca “Siber Olay Müdahale Ekip Lideri” olarak görev yapmış ve buradan emekli olmuştur.

Bu görevinde Siber Operasyon Merkezi’nin yönetiminde de etkin rol almıştır. Ayrıca NATO Kilitli Kalkan ve Siber Koalisyon Tatbikatlarında aktif rol almış aynı zamanda bir kısmının koordinatörlüğünü icra etmiştir.

Emekli olmayı müteakip bir firmada siber güvenlik direktörü olarak görev yapmıştır. Hali hazırda siber güvenlik alanında sızma testi, eğitim ve yenilikçi projeler üzerinde faaliyetlerine devam etmektedir.

Siber güvenliğin hem idari ve süreçsel, hem de teknik hemen her alanında deneyime sahiptir. Aynı zamanda veri madenciliği, makine öğrenmesi ve yapay zekâ konularında da derin bir bilgi birikimine sahip olan Yılmaz Değirmenci, bu konuları siber güvenlik alanında kullanan projeler üzerinde çalışmaktadır.

Offensive Security Certified Expert (OSCP) sertifikasına sahiptir.

Siber Güvenlik Uzmanı