Yiğit Emre ÇETİNKAYA

Yiğit Emre ÇETİNKAYA

Adli Bilişim/Veri Kurtarma Uzmanı

CETINKAYA, Eskişehir Anadolu Üniversitesi Dijital Fotoğraf ve Web Tasarımı ve Kodlama alanlarında iki lisans derecesine sahiptir. Mezun olduktan sonra, özellikle Web güvenliği ile ilgili birçok projede çalıştı. Daha sonra adli bilişim ve veri kurtarma üzerine odaklandı ve GetData Forensic Explorer, Oxygen Forensic Detective, Mobiledit Forensic Express,  X-Ways Forensics, Cellebrite UFED4PC, Paraben Device Seizure, Binalyze Tactical-AIR-Drone, Professional Explorer Recovery, GetData Recover My Files, Recover My Email, Dolphin Data Recovery Software, Active Data Studio, R-Studio ve ReclaiMe gibi birçok sertifika aldı.

Bilgi ve deneyimiyle, veri depolama cihazınızın sorun veya hasarı ne olursa olsun, HDD, RAID, SSD, SD kartlar ve mobil telefonlar gibi birçok depolama platformundan verilerinizi kurtarabileceğini birçok kez kanıtladı.

Bu uzmanlık sertifikalarına ek olarak ISO 50001, ISO 9001: 2008, OHSAS 18001, Entegre Yönetim Sistemleri, ISO 14001, ISO 27001, ISO 9001: 2008, Risk Yönetimi, Elektronik Gözetim Süpürme Uzman Eğitimi, PRINCE2 ve Stratejik Yönetim Sistemleri sertifikalarına da sahiptir.

Tanınmış bir veri kurtarma uzmanı olmasına rağmen, olay inceleme ve adli bilişim eğitimleri hakkında da bilgi sahibidir. 2015 yılından beri DIFOSE için çalışmakta ve 500’den fazla veri kurtarma, olay yanıtı ve dijital adli vaka deneyimi bulunmaktadır.

Adli Bilişim/Veri Kurtarma Uzmanı

Donanımlar

Yazılımlar