Yalkın DEMİRKAYA

Yalkın Demirkaya

Adli Bilişim Uzmanı

New York Şehir Üniversitesi, John Jay Adalet ve Kriminal Bilimleri Akademisi, Polis Bilimleri ve Kriminal alanında lisans ve aynı üniversitede Bilgisayar Mühendisliği alanında ise yüksek lisans derecesine sahiptir.

New York Emniyet Müdürlüğü bünyesinde uzun yıllar bilişim suçları ve adli bilişim alanında inceleme uzmanı ve inceleme müdürü olarak çalışmıştır. New York Emniyet Müdürlüğü’nün Dahili Soruşturmalar Dairesi’ndeki Bilişim Suçlarını Araştırma Şubesi’nin kurucusu olmuş ve uzun yıllar müdürlüğünü yapmıştır. New York Emniyet Müdürlüğü’nde görev yaptığı esnada ABD’ndeki kamu alanındaki dahili soruşturmalar birimleri içerisindeki ilk bilişim suçlarını araştırma bölümünü kurmuştur. Yaklaşık 20 yılı aşkın bilişim suçları ve adli bilişim alanlarındaki görevlerini başarı ile tamamlayarak 2007 yılında emekli olmuştur.

Bilişim suçları ve adli bilişim alanında dünyadaki en önemli uzmanlardan birisi olarak kabul edilen Yalkın Demirkaya, uluslararası alanda sayısız bilişim suçu ve suistimali vakasında çalışmış ve pek çok örnek vakanın çözümünü yapmıştır. Bu nedenle, halen ABD, Türkiye ve Ortadoğu’daki pek çok ülkenin emniyet güçleri ile adli ve akademik birimlerine aşağıda belirtilen alanlarda eğitim ve danışmanlık hizmeti vermektedir.

  • Bilişim Suçlarını İnceleme ve Soruşturma
  • Bilişim Suçlarında Olaya Müdahale
  • Adli Bilişim
  • Ağ Adli İnceleme
  • Mobil Cihaz Adli İnceleme
  • Bilişim Güvenliği
  • Elektronik Arama

Yalkın Demirkaya, ABD Ulusal Güvenlik Ajansı (NSA) tarafından verilen Bilgi Güvenliği Uzmanı, Bilişim Suçları Soruşturmacısı, Adli Bilişim Uzmanı sertifikaları ile Accessdata ACE ve AME, EnCase, ProDiscover, Wetstone ileri düzey kullanıcı sertifikalarına sahiptir.


Adli Bilişim Uzmanı

Donanımlar

Yazılımlar