Sinan DURMAZ

Sinan DURMAZ

İstanbul Ofis Direktörü

DURMAZ, 19 Mayıs Üniversitesi Fen Edebiyat Fakültesi Biyoloji Bölümü mezunudur. Mezun olduktan sonra farklı okullarda biyoloji ve matematik öğretmeni olarak çalıştı. Bilgisayar bilimlerine olan ilgisi onu adli bilişim alanında çalışmaya yönlendirdi. 2010-2014 yılları arasında İstanbul’da Forensic People LLC’de kıdemli dijital adli bilişim uzmanı olarak çalıştı. En büyük 5 iç denetim şirketi olarak bilinen özellikle Deloitte, PwC, KPMG, Ernst & Young ve Grand Thornton’da da  birçok olay inceleme, kanıt toplama, analiz ve raporlama faaliyetlerini başarıyla tamamladı.

DURMAZ, 2014 yılından bu yana DIFOSE İstanbul Ofisi’nin direktörü olarak görev yapmaktadır. Ekibi ile birlikte EMAA ofislerinde çoğunlukla uluslararası şirketlere başarılı bir şekilde DFIR hizmetleri vermektedir.

DURMAZ, Anadolu Üniversitesi Yönetim Bilişim Sistemleri (MIS) lisans ve Gazi Üniversitesi Adli Bilişim alanında yüksek lisans derecesine sahiptir.

DURMAZ, EnCase® Computer Forensics I&II, MS Windows Forensics, Bilgi Güvenliği Olay Yönetimi, Bilgisayar Korsanlığı Önlemleri, Kurumsal Siber Güvenlik Temelleri, Siber Savaş ve Terörizm gibi ulusal ve uluslararası uzmanlık kursları ve sertifikaları almıştır. Genel güvenlik kurslarına ek olarak, Forensic Explorer (FEXCE), Accessdata Forensic Tool Kit, Mobile Forensics, Oxygen Forensic Detective, Windows Forensics, X-Ways Forensics, UFED Mobile Forensic and Binalyze IREC gibi dijital adli bilişim yazılım sertifikalarına sahiptir.

İstanbul Ofis Direktörü