Erdal ÖZKAYA

Erdal Özkaya

Siber Güvenlik Uzmanı

Avustralya’nın Sydney şehrinde Bilgi Teknolojileri lisans, Bilişim Sistemleri Güvenliği yüksek lisansı yapmış ve halen Charles Sturt Üniversitesi’nde Siber Güvenlik doktora çalışmalarına devam etmektedir.

Erdal Özkaya kendi sahibi olduğu eğitim firması ile uzun yıllar boyunca Avustralya ve uzak doğudaki pek çok devlet ve özel sektör kuruluşuna BT güvenliği, Savunma ve Siber Güvenlik, Bilişim Güvenliği ve Riskleri, Bilişim Suçları, Bilişim Olaylarına Müdahale eğitimler vermiştir.

Dünya genelinde bilişim güvenliği ve hacking ile ilgili etkinliklerde 500’den fazla konuşma yapmış, konferans ve seminerler vermiştir.

Özellikle ABD’de vermiş olduğu Microsoft USA TechED 2014 ve 2015 konferansları televizyonlardan yayınlanmıştır. Microsoft tarafından bilgi ve bilişim güvenliği ile ilgili verilen tüm eğitimleri başarı ile tamamlamış ve sonuncusu 2015 yılında olmak üzere toplam 7 kez en değerli MVP (Most Valuable Professional) ödülünü almıştır. Ayrıca, dünya çapında bilişim güvenliği ve adli bilişim alanında eğitim veren EC-Council firmasının eğitmeni ve danışmanıdır. EC-Council tarafından iki kez üst üste en değerli öğretmen seçilmiştir.

Dünyanın her kıtasından ve onlarca ülkesinde başarılı eğitim ve sunumlar yapan Erdal Özkaya, 2015 yılının başında Sydney’den Dubai’ye taşınmış ve profesyonel meslek hayatına Birleşik Arap Emirlikleri’nde devam etmektedir. Halen Fortune 500 listesi içerisinde yer alan firma ve kuruluşlara bilişim güvenliği, bilişim olayına müdahale ve farkındalık eğitimlerini vermektedir.

Erdal Özkaya’nın vermiş olduğu eğitimler aşağıda belirtilmiştir:

• Hack Yöntemleri ve Etik Hack

• Ağ Güvenlik Yönetimi

• Sızma Testleri

• Bilişim Risk Yönetimi

• Bilişim Güvenliği ve Riskleri

• Bilişim Olaylarına Müdahale

• Bilişim Suçları ve Suç İşleme Yöntemleri

Dünyadaki güncel bilişim güvenliği olayları, bilişim suç ve suiistimallerini güncel olarak takip eden Erdal Özkaya, EC-CEH, EC-CHFI, EC-LTP, EC-ECSA, EC-ENSA, EC-ECIH, EC-EDRP, EC-CSCU, EC-CNDA, EC-ECSS sertifikalarına sahip olup ayrıca ISO 27001, ISO 27005, ISO 20000, ISO 31000 eğitmenlik sertifikalarına da sahiptir.


Siber Güvenlik Uzmanı

Donanımlar

Yazılımlar