Emre TINAZTEPE

Emre TINAZTEPE

Zararlı Yazılım Analizi

1985 İzmir doğumludur. 2007 yılında Kara Harp Okulu’ndan Sistem Mühendisi olarak mezun olmuş, Türk Silahlı Kuvvetleri’nde görev yaptığı 4 yıllık sürede teklif ettiği 14 askeri proje Komutanlık Özel Ödülü ile ödüllendirilmiştir.

2011 yılında silahlı kuvvetlerden ayrılarak Zemana Bilişim Teknolojileri ve Comodo AŞ.’de Kıdemli Ar-Ge Mühendisi, Zararlı Yazılım Analisti, Antivirüs Laboratuarı Takım Lideri ve Geliştirme Direktörü gibi görevleri başarı ile icra etmiştir. 2013 yılında Comodo bünyesinde görev yaptığı dönemde ODTÜ Enformatik Enstitüsünde Türkiye’nin ilk Antivirüs laboratuarının kuruluşu ve işletilmesi görevini üstlenmiştir.

Uzmanlık alanı olan zararlı yazılımlar ve ters mühendislik alanında bir çok analiz dökümanı yayınlamış çeşitli konferanslarda konuşmacı olarak yer almıştır. Halen TOBB ETÜ Üniversitesi’nde “Zararlı Yazılım Analizi” konulu Yüksek Lisans ve Doktora dersleri vermektedir. Çalışmalarına 2018 yılında kurduğu Amerika merkezli Binalyze LLC şirketinde ters mühendislik, zararlı yazılım analizi ve incident response ağırlıklı olarak devam etmektedir.

Zararlı Yazılım Analizi

Donanımlar

Yazılımlar