Charles CAMPISI

Charles Campisi

Adli Kolluk Uzmanı

1973-2014 yılları arasında New York Emniyet Müdürlüğü’nün çeşitli birimlerinde soruşturma, operasyon, denetleme görevlerinde çalışmış ve New York Emniyet Müdürlüğü Dahili Soruşturmalar Şubesi’nde on yedi yıl boyunca kıdemli müdür olarak görev yapmıştır.

Psikoloji alanında lisans, Adalet ve Kriminal Bilimleri alanında yüksek lisans ve halen New York Şehir Üniversitesi, John Jay Koleji’nde Adalet ve Kriminal Bilimleri’ndeki doktora öğrenimine devam etmektedir.

Organizasyon büyüklüğü açısından dünyanın en büyük dahili soruşturmalar biriminin bulunduğu New York Emniyeti’nde üst düzey polis şefi olarak görev yapan Charles CAMPISI halen INTERPOL Yolsuzlukla Mücadele Kurulu, Uluslararası Polis İçişleri Danışma Komitesi Başkanları üyesi olarak bu alandaki çalışmalarına devam etmektedir.

Kendi alanında büyük yeniliklere imza atan Champisi, New York Emniyet Müdürlüğü bünyesindeki suistimal oranını %61’den çok kısa sürede uygulamış olduğu yeni yöntem ve politikalarla %30’a kadar düşürmeyi başarmıştır. Bu başarısı kendisinin INTERPOL Yolsuzlukla Mücadele Kurulu üyeliğine seçilmesini sağlamıştır. ABD hükümetinin desteği ve yardımı ile dünyanın pek çok ülkesinde dahili soruşturmalar birimlerinde görev alacak takımları eğitmiştir.

Dahili soruşturmalar, yolsuzlukla mücadele, etik standartlar, soruşturma, ifade alma, suç ve ceza gibi pek çok başlıklar altında makaleleri yayınlanan Champisi, başta Endonezya, Ermenistan, Polonya, Kanada, Brezilya, Dominik Cumhuriyeti ve Macaristan olmak üzere dünyanın birçok ülkesinde konferanslar vermiş olup, halen bu alanlarda tecrübeye dayalı eğitim ve danışmanlık hizmetleri vermektedir.

Adli Kolluk Uzmanı