Hakkımızda

DIFOSE Bilişim Bilgisayar Eğitim Danışmanlık İth. İhr. Tic. Ltd. Şti., bilişim suçları ve adli bilişim...

Devamı

Çözüm Ortaklarımız

Kuruluşumuzla birliktelik yapan firmalar ve firmalara ait bilgiler...

Devamı

Difose Lab

Adli bilişim alanındaki etkinlik ve yeniliklere ait duyurulara ulaşım noktası...

Devamı

Bilirkisilik

Adli bilişim alanında bilirkişilik yapmak isteyenler için paylaşım noktası..

Devamı

Kaynaklar

Üyelerimiz tarfından paylaşılan çeşitli dokümanlara buradan ulaşabilirisniz...

Devamı

Son zamanlarda özellikle KOBİ ve kurumsal şirketlerin çalışanlarının e-posta adreslerine sanki Türkiye’deki GSM ve Telekom şirketlerinden geliyormuş gibi gösterilen “***** E-Fatura Servisi” konulu e-postalar gönderilmektedir. E-posta ekindeki dosyada ya da e-posta içerisindeki erişim adreslerinde dosya uzantısı *.exe ve *.scr ve PDF ikonu bulunan dosyalar gönderilmektedir. Bize iletilen bir vakada, zararlı yazılım içeren e-postanın ekran görüntüsü aşağıda sunulmuştur.

Devamını oku...

El koyma işlemi sırasında taşınabilir ve masa üstü bilgisayarlar dikkatli incelenmelidir. Bilgisayarların açık olabileceği ekran koruyucu özelliğinin aktif olabileceği veya sadece monitörün kapalı olabileceği seçenekleri akıldan çıkarılmamalı bilgisayarların ve monitörün açık olup olmadığı gösterge ışıklarından teyit edilmelidir.

Devamını oku...

  •  Yapılan adli kopyalama (İmaj) alma işlemi dışında kesinlikle orjinal delile dokunulmamalıdır.  İzlenecek bu yol ile böylece delili bozma olasılığını en aza indirmiş olursunuz.  Orjinal delilin üzerindeki herhangi bir değişiklik, daha sonra alınacak imajlar üzerinde yapılacak incelemelerin sonuçlarını da etkileyecektir. Delil toplanıp, birebir kopyası, imajı alınmadan asala delili analiz etmeye çalışmayın.
Devamını oku...
Template Settings
Select color sample for all parameters
Red Green Blue Gray
Background Color
Text Color
Google Font
Body Font-size
Body Font-family
Scroll to top