Hakkımızda

DIFOSE Bilişim Bilgisayar Eğitim Danışmanlık İth. İhr. Tic. Ltd. Şti., bilişim suçları ve adli bilişim...

Devamı

Çözüm Ortaklarımız

Kuruluşumuzla birliktelik yapan firmalar ve firmalara ait bilgiler...

Devamı

Difose Lab

Adli bilişim alanındaki etkinlik ve yeniliklere ait duyurulara ulaşım noktası...

Devamı

Bilirkisilik

Adli bilişim alanında bilirkişilik yapmak isteyenler için paylaşım noktası..

Devamı

Kaynaklar

Üyelerimiz tarfından paylaşılan çeşitli dokümanlara buradan ulaşabilirisniz...

Devamı

Avrupa Güvenlik ve İşbirliği Teşkilatı - AGİT‘in (Organisation for Security Co-operation in Europe- OSCE) Bakü ofisi ile DIFOSE arasında varılan anlaşma kapsamında Azerbaycan Cumhuriyeti’nde adli bilişim ve bilişim güvenliği alanında çalışan personele 2 hafta DIFOSE Eğitim Merkezi’nde ve 3 hafta Azerbaycan’ın başkenti Bakü’deki ADA Üniversitesinde DIFOSE ekibi tarafından eğitim verildi.

Azerbaycan Cumhuriyeti’nin adli bilişim alanında çalışan personeli DIFOSE Eğitim Merkezi’nin ilk konukları oldu ve 29 Mart-10 Nisan 2015 tarihleri arasından iki haftalık “Temel Adli Bilişim” eğitimini tamamladılar.

Teoriden çok uygulama ağırlıklı olan eğitimde, tüm katılımcılar güncel adli bilişim donanım ve yazılımlarını kullanma ve örnek bir vaka çözümlemesi yapma imkanı buldu. Eğitimin ilgi çeken bölümlerinden birisi DIFOSE’un iş ortağı olan ve halen ABD-Newyork’taki Cyber Diligence Inc.’in başkanı adli bilişimin alanının üstadı Yalkın DEMİRKAYA’nın adli bilişim alanı ile ilgili soruları cevapladığı bölümdü.

16-17 Nisan 2015 tarihleri arasında Azerbaycan Diplomatik Akademi (ADA) Üniversitesi’nde DIFOSE ekibi tarafından “Oxygen Forensic Suite 2015” mobil cihaz adli inceleme yazılımı eğitimi verildi.

20 Nisan-01 Mayıs 2015 tarihleri arasında Azerbaycan Diplomatik Akademi (ADA) Üniversitesi’nde Azerbaycan Cumhuriyeti’nde bilişim güvenliği alanında çalışan personele DIFOSE ekibi tarafından “Ethical Hacking and Penetration Testing” eğitimi verildi.

Uygulama ağırlıklı eğitimlerimiz eğitime katılan tüm personel tarafından memnuniyetle karşılandı. Kardeş ülke Azerbaycan’da bulunmaktan dolayı çok mutlu olduk ve kardeş ülkedeki tüm dostlarımıza bize göstermiş oldukları ilgi ve misafirperverlik için gönülden teşekkür ederiz.

 

 

Template Settings
Select color sample for all parameters
Red Green Blue Gray
Background Color
Text Color
Google Font
Body Font-size
Body Font-family
Scroll to top