Hakkımızda

DIFOSE Bilişim Bilgisayar Eğitim Danışmanlık İth. İhr. Tic. Ltd. Şti., bilişim suçları ve adli bilişim...

Devamı

Çözüm Ortaklarımız

Kuruluşumuzla birliktelik yapan firmalar ve firmalara ait bilgiler...

Devamı

Difose Lab

Adli bilişim alanındaki etkinlik ve yeniliklere ait duyurulara ulaşım noktası...

Devamı

Bilirkisilik

Adli bilişim alanında bilirkişilik yapmak isteyenler için paylaşım noktası..

Devamı

Kaynaklar

Üyelerimiz tarfından paylaşılan çeşitli dokümanlara buradan ulaşabilirisniz...

Devamı

Azerbaycan’ın başkenti Bakü’de “Bilgi Çağında Milli Güvenlik” konulu uluslararası sempozyuma katıldık.

Avrupa Güvenlik ve İşbirliği Teşkilatı-AGİT ‘in (Organisation for Security Co-operation in Europe- OSCE) Bakü ofisinin daveti üzerine şirketimizin genel müdür Şükrü DURMAZ 13-14 Nisan 2015 tarihleri arasında Azerbaycan’ın başkenti Bakü’de düzenlenen “Bilgi Çağında Milli Güvenlik-İnformasiya Esrinde Milli Tehlükesizlik” konulu sempozyuma katıldı. Sempozyum 10 farklı ülkeden 15 uzmanın ve yüzden fazla katılımcı ile gerçekleşti.

Azerbaycan Diplomatik Akademisi (ADA) Üniversitesi ev sahipliğinde gerçekleşen etkinlikte DIFOSE Genel Müdürü Şükrü DURMAZ tarafından “Bilişim Suçlarında Yeni Trendler ve Tehditler” konulu bir sunum yapıldı.

Özellikle bilişim suçlarının her geçen gün teknolojinin gelişmesine paralel olarak artış gösterildiğine dikkat çekilirken, kimlik gizleme, anonimleşme, yerine geçme ve şifreleme teknolojilerinin suç işlemek amacıyla kullanılmasının suçun ve suçluların tespitini zorlaştırdığı ve bu nedenle suçla mücadelede uluslararası işbirliğinin çok önemli olduğu vurgulandı.

En dikkat çeken sunumlardan birisi de merkzi Dubai’de bulunan EMT Tech Holding’in CIO’su Erdal ÖZKAYA’nın sunumu idi. “Hacking- How it happens impacts mitigations?” konulu sunumda Erdal ÖZKAYA tarafından canlı bir hack eyleminin bir katılımcının cep telefonu üzerinde uygulanması ilgi ile izlendi.

EMT Tech Holding CIO’su Erdal ÖZKAYA ve DIFOSE Genel Müdürü Şükrü DURMAZ adli bilişim ve bilişim güvenliği konularında karşılıklı eğitim ve iş birliğini geliştirmek için anlaşmaya vardılar.

 

 

Template Settings
Select color sample for all parameters
Red Green Blue Gray
Background Color
Text Color
Google Font
Body Font-size
Body Font-family
Scroll to top